K: Aš buvau metus su puse pusiau rimtuose santykiuose su vaikinu, kurį radau personalo skyriaus skelbime. Mano šeima nebuvo patenkinta šiuo vaikinu ir norėjo, kad jis pradingtų. Dėl savo socialinės padėties jis neturėjo gero darbo, santaupų, įgūdžių ar patirties (tačiau jis nebuvo negudrus ar nepatikimas). Kai galėdavau, aš jį paremdavau finansiškai, tačiau, kai mes būdavome kartu, visa tai nerūpėdavo. Aš myliu jį, o jis – mane, ir mes kalbame apie mūsų bendrą ateitį. Tačiau mąstydama apie atsakomybę, aš stresuoju, ir galvoju, kad mano šeima galbūt yra teisi. Aš būsiu tas žmogus, kuris dėl šių santykių nukentės. Su savo draugu daug ginčyjamės – daugiausiai dėl finansinių sunkumų. Mums abiems yra po 30 metų ir turėtume susitūpėti. Viena iš didžiausių mano baimių yra ta, kad aš investavau daug laiko, pinigų šiems santykiams, ir dabar aš nežinau, ar esu pasiruošusi viską nutraukti? Ar aš dar sugebėsiu surasti tokį mielą ir nuostabų žmogų kaip jis, kuris priverčia mane jaustis taip, kaip jaučiuosi, kai būnu su juo, kuris priimtų ir mylėtų mane tokią, kokia aš esu? Aš dar norėčiau pridurti, kai tai mano pirmieji rimti tarpasmeniniai santykiai (jei tai yra svarbu). Aš visuomet bijodavau atsiverti žmonėms, tačiau jam – man nebaisu, ir net lengva, ir tai viena iš priežasčių, kodėl jis. Aš vis galvoju, kad reikalai pasitaisys: jis gaus geresnį darbą, pasikeis, tačiau tai dar neįvyko ir bijau, kad reikalai taps dar prastesni. Aš taip pat patiriu nerimą ir stresą, kai pagalvoju, kad mano tėvai ir sesuo negali jo priimti į mūsų šeimą. Aš esu labai ištikima savo šeimai ir negaliu įsivaizduoti, kad esu su žmogumi, kuriam nepritaria ir kurio negali priimti mano šeima. Visa tai yra didžiausias sunkumas, kuris kenkia mano santykiams. Kartais pagalvoju apie santykių pabaigą, tačiau negaliu taip. Ar meilė turėtų nugalėti viską ir likti ištikima tam, ką turime, ar visgi rekėtų man pergalvoti ir būti logiškai finansiniu bei šeimos atžvilgiu? Padėkite!
A: Jūs turėtume klausyti savo širdies ir proto! Nors ir norėtume tikėti, kad meilė yra pagrindas ir ji gali pakeisti viską, kaip terapeutė, kuri yra daugelio sudužusių santykių liudininkė, galiu užtikrintai pasakyti, kad vien tik meilės neužtenka.
Sveiki ir ilgalaikiai tarpasmeniai santykiai visuomet turi meilę ir prisirišimą, tačiau ir kiti dalykai, tokie kaip suderinamumas, gera komunikacija, pasitikėjimas, įsipareigojimas, pagarba, bendros svajos ir viltys yra labai svarbūs. Jei Jūsų draugas sunkiai dirba ir daro viską ką gali, kad prisidėtų, net jei jo darbas ir yra prasčiau apmokamas nei Jūsų, tuomet viskas gerai, jei turite kitus anksčiau išvardytus dalykus. Tačiau, jei manote, kad draugas yra tingus, ar neturi motyvacijos keisti esamą situaciją, tikėtina, kad ateityje mesite jį.
Mūsų šeimos negali nuspręsti, su kuo susitikinėjam, ar su kuo susituoksim, tačiau kartais jie mato dalykus iš kitos perspektyvos, kurie gali būti naudingi. Pabaigai, Jūs esate tas žmogus, kuris esate šiuose santykiuose ir turite pasitikėti savo įgimtais potraukiais. Jei manote, kad tas žmogus duoda jums tai, ką galėtumėte pavadinti laiminga ateitimi – nepalikite jo, tačiau jei neturite daug patirties susitikinėjimuose, ir negalite jo palyginti su patirtimi, vertinga būtų skirti šiek tiek laiko kitiems vyrukams, kad suprastumėte, kaip jaučiatės būdama su jais. Neskubinkite savęs priimti sprendimo, pagalvokite apie savo ateitį ir tai, kas svarbu Jums. Jei yra krūva priežasčių, liudijančių prieš santykius, tikėtina, kad ateityje rasite Jums labiau tinkantį vaikiną.
Nuoširžiausi linkėjimai,
Dr. Holly Counts

pagal http://psychcentral.com/ask-the-therapist/2015/10/17/should-i-listen-to-my-heart-or-my-brain/