Gerbiamieji,

kviečiame į Lietuvos biologinės psichiatrijos draugijos (LBPD) ir Kauno medicinos universiteto Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto organizuojamą

6-ąjį Baltijos šalių Biologinės psichiatrijos simpoziumą

“PARAFILIJOS IR SEKSUALINĖ PRIEVARTA”,

skirtą gydytojams psichiatrams, vaikų psichiatrams, šeimos gydytojams, psichologams, psichoterapeutams. Simpoziumas vyks š. m. balandžio 23 d. Palangoje, viešbutyje “ Vanagupė“.

Simpoziumo tema, apimanti parafilijų (seksualinių perversijų – pedofilijos, vojerizmo, sadomazochizmo, fetišizmo, ekshibionizmo ir kt.) psichiatrinius, psichologinius, teisinius, etinius aspektus, labai aktuali, tačiau Lietuvoje, nežiūrint didelio atgarsio sulaukusių įvykių, dar moksliškai nenagrinėta.

Simpoziumo metu pranešimus skaitys šios srities tarptautinio lygio ekspertai, galintys suteikti naudingos, praktiškos ir retos informacijos apie šiuos specifinius ir gana dažnai pasitaikančius sutrikimus:

 • Prof., dr. Florence Thibaut – Roueno universiteto psichiatrijos profesorė, Pasaulinės Biologinės psichiatrijos draugijų asociacijos prezidentė (Prancūzija), vadovaujanti parafilijų biologinio gydymo rekomendacijų grupei skaitys pranešimą „ Parafilijų biologinio gydymo nuorodos“.
 • Dr. Leo Sher, Kolumbijos Universiteto (JAV) psichiatrijos profesorius, daugiau kaip 350 mokslinių darbų autorius ir daugelio mokslinių žurnalų redaktorius, vienos iš žymiausių psichiatrijos interneto svetainių www.internetandpsychiatry.com redaktorius, skaitys pranešimą „Suicidinis elgesys aukų, vaikystėje patyrusių fizinę ir seksualinę prievartą, ir esant depresiniams ir potrauminio streso sutrikimams“.
 • Taip pat pranešimus skaitys kiti pritraukiantys dėmesį lektoriai iš Lietuvos:
  • Andrius Narbekovas. Moraliniai žmogaus lytiškumo aspektai.
  • Birutė Žilaitienė. Natūrali andropauzė ir seksualinis elgesys.
  • Dainius Pūras. Vaikų apsauga nuo seksualinės prievartos – veiksmingos prevencijos paieškos.
  • Daiva Deltuvienė. Kognityvinės elgesio psichoterapijos galimybės parafilijų gydyme.
  • Mantas Liesis. Kastracijos taikymo už lytinius nusikaltimus teisinės galimybės Lietuvoje.
  • Palmyra Rudalevičienė. Parafilijų klinikiniai atvejai Lietuvoje ir Anglijoje.
  • Robertas Bunevičius. Moterų psichikos sveikata ir seksualinė prievarta patirta vaikystėje.
 • Simpoziumo metu bus pažymėtas žurnalo “Biologinė psichiatrija ir psichofarmakologija” 10-ties metų jubiliejus. Visi renginio dalyviai gaus jubiliejinį numerį.
 • Kitą dieną po simpoziumo, t.y. balandžio 24 d., visus kviečiame sudalyvauti simboliniame sveikatingumo renginyje Palangos Botanikos parke. Išsamesnė informacija apie renginį tel. 8 460 30012

 

INFORMACIJA DALYVIAMS

Dalyviams bus išduodami KMU kvalifikacijos kėlimo sertifikatai.

Registracijos pradžia 9.00 val. Renginio pradžia 10 val. Renginio pabaiga – 18 val.

Simpoziumo dalyvio mokestis – 195 Lt.

Jei iš vienos įstaigos dalyvauja:

≥ 2 asmenys – 149 Lt;

> 3 – 115 Lt.

Apmokant iki balandžio 2 d. taikoma 20 proc. nuolaida:

1 asmuo – 156 Lt;

≥ 2 asmenys – 119 Lt;

> 3 asmenys – 92 Lt.

Dalyvauti seminare galite ir tik kaip klausytojas (neišduodamas sertifikatas), šiuo atveju galioja sumažintas 69 Lt mokestis. Šis mokestis taip pat galioja ir studentams, bei rezidentams.

Visiems LBPD nariams ir šio simpoziumo metu įstojusiems į LBPD draugiją taikoma SPECIALUS dalyvavimo mokestis – tik 29 Lt (su stojamuoju mokesčiu – 59 Lt).

Išsamesnė informacija ir išankstinė registracija (būtina!) el. paštu mstaniute@ktl.mii.lt (nurodykite vardą, pavardę, specialybę, darbovietę) arba skambinti tel. (8*615) 67921 iki  2010 balandžio 5 d.

Apmokėti už seminarą galite:

 • Pavedimu Lietuvos BIOLOGINĖS PSICHIATIRJOS DRAUGUJOS (kodas:191986486), banko sąsk. Nr. LT60 7044 0600 0335 1920 ­­­­­­(AB SEB bankas). Mokėjimo paskirties skiltyje nurodyti, kad už simpoziumą.
 • Grynais pinigais prieš simpoziumą.

Maloniai kviečiame dalyvauti šiame renginyje.

Su pagarba

Prof. habil. dr. Robertas Bunevičius

Lietuvos biologinės psichiatrijos draugijos prezidentas