Žmonės, su kuriais pirmą kartą einate į pasimatymą, turėtų būti pažymėti aiškiai matomomis etiketėmis su informacija naudotojui, tokiomis kaip „Įspėjimas: šis žmogus gali būti žalingas jūsų emocinei sveikatai“ arba „Besąlyginės meilės visam gyvenimui garantija“. Tačiau vienintelės etiketės, kurių galite tikėtis, tai nebent „Polo“ ir „Dockers“ firmų ženklai. Deja, jie nesuteikia pakankamai informacijos ir visai nepadeda suprasti:

  •  iš ko jūsų potenciali antroji pusė pagaminta,
  • ar jam reikalingas karštas vanduo ar, sąveikaudama su juo, ji pradės trauktis,
  • ar ji raukšlėjasi, blunka, o gal mėgsta bėgti nuo įsipareigojimo.

Kaip žinoti, kur veliatės ir ar jūsų potencialus partneris apskritai atitiks jūsų lūkesčius? Kaip žinoti, ar jūsų santykiai nepasmerkti žlugti ir ar jie apskritai pajėgūs atlaikyti įvairiausias jausmų potvynius ir atoslūgius? Nors santykiuose niekada nepavyks visiškai išvengti rizikos, visgi galite pasistengti, kad šansai būtų jūsų rankose. Potencialūs partneriai neturi atitinkamų įspėjamųjų etikečių, bet egzistuoja tam tikri ženklai: „STOP“ arba įspėjamieji ženklai, kurie padės suprasti, kad „Džo Kamelis“, su kuriuo susitikinėjate, gali būti kenksmingas jūsų emocinei sveikatai. Šie ženklai ir signalai įspėja apie galimas problemas, kurios, jei partneriai nepasiruošę, ves į santykių žlugimą.

„STOP“ ženklas ar Įspėjamasis ženklas

Galima problema

Jūsų partneris siunta dėl mažiausių smulkmenų. Pyktis neadekvatus. Gali būti, kad jį valdo pykčio manija. Tikėtina, kad jame susikaupę daug pykčio iš praeities, kuris anksčiau ar vėliau bus nukreiptas į jus.
Jis ypač savikritiškas, nuvertina save. Panašu, kad susidūrėte su visišku perfekcionistu. Toji kritika laikui bėgant laikui irgi atsigręš į jus. Jis gali kelti nepamatuotus reikalavimus.
Jo čekių nepriima, su jo kreditinėmis kortelėmis kyla problemų, turi sukaupęs krūvą nesumokėtų parkavimo bilietų, visada vėluoja, įsipareigoja, o po to savo įsipareigojimus sulaužo. Turite reikalų ne su suaugusiu žmogumi. Gali būti, kad ruošiatės tapti jo mamyte. Jo nepakeisite!

 

Jūsų partneris nemoka linksmintis be alkoholio. Visas jo bendravimas ir laisvalaikis sukasi aplink barus. Jis potencialus alkoholikas, gali būti priklausomas ir nuo kitų medžiagų.
Jūsų partneris ištisai flirtuoja su kitomis moterimis, laido dviprasmiškus komentarus jūsų draugėms ir mėgsta „vyrų klubus“. Jis gali būti priklausomas nuo sekso. Niekada nesijausite saugi. Jis gali būti neištikimas ir neprieinamas emociškai.
Jis neturi ilgalaikių draugų, jo pažįstamų ratas siauras, jo gyvenime nėra buvę ilgalaikių santykių. Nevarkite ieškodami pateisinimų, toks žmogus nesugeba užmegzti ryšio su kitais. Šie santykiai irgi ilgai netruks.
Jis visiškai „sugriuvęs“ emociškai. Panašu, kad jis beviltiškai ieško žmogaus, galinčio išgydyti jo sudaužytą širdį ir padėti vėl atsistoti ant kojų. Kai pavargsite jį slaugydama, jis neatsakys tuo pačiu. Tai ne jo vaidmuo, jis — auka.

 

Jūsų partneris vengia kalbėti apie savo praeitį, ypač vaikystę. Mėgsta kartoti „kas buvo, tas buvo“ ir „aš tiesiog apie tai negalvoju“. Tikėtina, kad jis slepia rimtas neišspręstas emocines problemas, kurios ateina iš vaikystės. Kai tik jis su kuo suartėja, šios problemos iškyla į viršų.
Jis ką tik užbaigė keletą metų trukusius santykius. Tikina, kad viskas baigta, ir yra pasirengęs vėl susitikinėti. Pavojus! Galbūt jis nori būti vėl pasiruošęs pasimatymams, tačiau greičiausiai nėra. Jis gali vėl sugrįžti pas savo buvusiąją.
Jūsų partneriui nepatinka idėja dėl lankymosi pas santuokos psichoterapeutus. Tvirtina, kad visas iškilusias problemas galite išspręsti dviese. Jei kiltų rimta problema, jis nesugebės būti pakankamai atviras, kad būtų galima ją spręsti. Gali būti, kad jis nemoka tvarkytis su problemomis ar netgi kalbėtis svarbiais klausimais. Atsargiai!

Jei nepaisysite šių „STOP ženklų“ ir juose užkoduotų įspėjimų, jūsų santykiai gali patirti rimtų problemų. Problemų neigimas ar sumenkinimas, bandymas rasti racionalų paaiškinimą ar kaip nors kitaip pateisinti kitą žmogų paprastai tėra savęs apgaudinėjimas. Tokiu elgesiu žmonės dažnai pasmerkia save labai skausmingoms pasekmėms.

Rasti savo gyvenimo meilę — nelengvas iššūkis. Įspėjamųjų etikečių matomoje vietoje nerasite. Tačiau esama tam tikrų įspėjamųjų ženklų, „STOP“ ženklų ir elgesio požymių, kurie išduos, iš ko žmogus padarytas.