Mano klientai dažnai klausia: kaip išmokti medituoti, kur eiti? Tai puikus siekis. Bet nors Lietuvoje tiesiog liete liejasi dvasinių praktikų pasiūla, visgi nėra tokios vietos, kurią galima būtų lengvai pasiūlyti. Sąlyginai meditacija pavadinsiu pačias įvairiausias dvasines praktikas, kaip alternatyvą psichologijai. Išmokti medituoti galima daug kur, dvasiniai judėjimai labai skirtingi ir įdomūs, bet yra ir didelių pavojų. Daugelis žmonių medituoja savaime, tik patys to nežino, kai kuriems tereikia sustiprinti tai, ką jie jau gali. Bet ko turėtų saugotis tie, kurie klaidžioja dvasinių mokymų džiunglėse?
Klydinėti po dvasinius judėjimus pradėjau, kai dar buvau antro kurso studentė. Atvažiavusi iš provincijos į Vilnių aš netvėriau savo kailyje, kur dar įlįsti. „Neturėjo boba bėdos…“ Kai įsirašiau į energetinių meditacijų grupę, pirmą kartą patyriau, kad vidinė būsena iš tikrųjų gali būti keičiama. Aš iš karto patikėjau nenuginčijamu mokytojų autoritetu, o žaidimas su būsenomis man tapo daug įdomesnis negu žmonės ar kultūra. Buvo teigiama, kad „pasaulis į mūsų būseną atsako įvykiais“, „pakeisk būseną ir turėsi viską!“ Nuo kasdieninių meditacijų labai padidėjo jautrumas, bet protarpiais pradėjo reikštis ir keisti, lyg pagirių, simptomai: tuštumos pojūtis, bepriežastinė baimė. Visi buvo labai priklausomi nuo mokytojų, bet ne tai buvo blogiausia. Jau studentės protu aš suvokiau, kad mokytojai man visai nepanašūs į tuos kultūringus inteligentus, kuriuos aš mačiau tarp fizikos dėstytojų ar savo giminių. Jie buvo tarsi labiau įsitempę, kažką garbinantys ir visai nepatriotiški.
Psichologijos studijos, į kurias ryžtingai perėjau tam, kad visiškai atsidėčiau vidinio pasaulio atvėrimui, buvo daug laisvesnės ir šviesesnės – nebespaudė tabu, buvo prieinama įvairiausia informacija, galėjome diskutuoti visais klausimais ir dvasinis judėjimas prarado savo ypatingumą. Bet man kažko trūko, aš pavydėjau studijuojantiems teologiją ir orientalistiką, vis sapnuodavau bažnyčias ir kitokią, daug didesnę, erdvę. Psichologijoje, be keleto egzistencinių autorių, gyvenimo įprasminimas suprantamas tik kaip vienas iš daugelio poreikių. Reikėjo toliau ieškoti, kur slypi tiesa. Kadangi nebenorėjau įklimpti, tolesni mano keliai šakojosi visomis kryptimis iš karto – tai galima būtų pavadinti savotišku dvasiniu turizmu. Mane traukė prisiliesti prie maldų ir meditacijų, uždavinėti man rūpimus klausimus įvairiose bendruomenėse labiau, negu išvykti į kitą šalį.
Ir už pastangas buvo atlyginta – mane visgi išmokė medituoti! Ar bent jau įtvirtinti savyje taip sunkiai nulaikomą stebintį „aš“. Tai nebūtų įvykę jokiomis kitomis aplinkybėmis, kaip tik per dešimt dienų vipassanos meditacijos kursuose (jei dešimt dienų nuo ryto iki vakaro mokytumės, tarkim, važinėti pačiūžomis, tai irgi pasiektume labai nemažai). Psichologai nei patys neužsiima tokiomis praktikomis, nei gali jų išmokyti savo klientus, juo labiau juos prižiūrėti. Daugelis žmonių neprižiūrimi nieko nedaro, o dvasinių mokymų kursuose ar užsiėmimuose, pavyzdžiui, jogos, mokytojai ir mokiniai nuolat tobulinasi, tam yra sukurtos sistemos, palaikanti bendruomenė. Kad ir kuklus, mokėjimas medituoti man tiek kartų pravertė gyvenime, kad pastangos atsipirko šimteriopai.
Bendruomenėse sutikau labai šviesių žmonių. Nedaug. Bet daug užsidegusių. Tik ar jie pasiekė tai, ko troško? Man kildavo nemaža abejonių. Kad ir kur eidavau, mane stebino, kad nė vienas dvasinis mokytojas daugiau nei penkiolika minučių neklauso ieškotojo problemų. Kodėl? Juk taip svarbu suvokti, ką žmogui skauda ir ko jis iš tikrųjų ieško. Vėliau supratau – dvasinių mokytojų tikslas nėra gilinimasis į žmonių silpnybes, kai kurių problemų jie net nesupranta. Bet tada būtina bendradarbiauti su psichologais! Deja, daug kas mano, kad psichologinių problemų sprendimas – tai žemesnė stadija, ir to net gėdijasi. Kai kuriuose dvasinų mokymų centruose geriau patylėti, kad esi psichologas: „Psichologai dirba tik galva.“ Klausiu: iš kokių šaltinių žinote apie psichologiją – ką skaitėte, ką pažįstate? Tyla.
O be reikalo neskaitė! Retas žmogus ima ieškoti dvasingumo, kol jam gerai. Pavyzdžiui, dvasinėje bendruomenėje, kurioje „mirkau“ studentiškais metais, beveik visos šeimos išsiskyrė ir iš naujo susituokė su bendruomenės žmonėmis – kažkoks įtartinas buvo dvasingumas. Tik štai, užuot ėmęsi savo psichologinių problemų, daugelis ieškotojų tvirtina, kad jie „tobulėja“, „darosi vis sąmoningesni“. Painiojamos absoliučios ir santykinės tiesos: pavyzdžiui, idėja apie „aš“ išnykimą labai kenkia žmonėms, kurių „aš“ dar neišsivystęs, tą „aš“ jie patys dar neišmoko gerbti. Anot daktaro Aleksandro Alekseičiko, „kiekviena problema turi vardą ir pavardę“, o štai nuo to barstymo cukrumi galima tapti siauresnių pažiūrų, mažiau pakančiam kitiems ir savo paties tamsiajai pusei, vienu žodžiu – visai nebedvasingam.
Tuomet įvyksta stebuklas: žmogus taip įsijaučia į vaidmenį, kad jo nuotaika pagerėja be jokių pastangų, ir pamiršta, jog vaidina. „Susiradai kokį energetinį kelmelį, kuris tave sujungtų su kosmosu, prisijungei prie Dievo kaip prie kompiuterio, per tave tik srūva, tik srūva nepaprastos energijos ir džiaugiesi dieviška būtimi. Nei tau ačiū, nei atsiprašau! Tada gali mojuoti profanams virgule ir dar pinigų už tai gausi.“ Gal dėl to daugelis besiverždami dvasingumo link pirmiausia praranda humoro jausmą. „Oi ne juokas būt dvasingam, vien tik kryžiai galvoje“, – dainuoja B. Grebenščikovas.
Žinoma, yra žmonių, kurie, kompensuodami neišsprendžiamus psichologinius sunkumus, kaip tik pasuka dvasingumo link – jei sunkumai leidžia ten pasukti. Bet psichologija įlenda net į dvasinę sferą – tarkim, žmogui, kuris jaučiasi smerkiamas aplinkinių, gali atrodyti, kad jį smerkia ir Dievas. Arba mazochistinė asmenybė medituodama ne stebi save, o turi galimybę dar kartą save nubausti ir pasikankinti. Netinkamai parinktos dvasinės praktikos irgi nėra nekaltas dalykas. Uoliai, bet netinkamai atliekama meditacija gali tik pagilinti problemas. Pavyzdžiui, ir taip labai racionalus žmogus nuo budistinės meditacijos gali tapti visai bejausmis. Viena moteris, grįžusi iš vipassanos stovyklos, man sako: „Žinai, manyje tokia keista ramybė, kad nieko nebejaučiu savo sūnui ir vyrui. Matau juos tarsi televizoriuje.“
Kai kurie žmonės fantastišku greičiu neria į kitą tikėjimą. Tai nelengvas psichologinis išbandymas – mes ir patys nesuvokiame, kaip giliai esame persisunkę katalikybės, ir pasmerkiame save vidiniams konfliktams: o kaip kitas tradicijas priims artimieji? Kiti svetimą religiją atmeta: „Kol darome asanas, jaučiuosi praskaidrėjęs ir nusiraminęs, bet kai visi rimtais veidais pradeda kalbėti apie įvairius indiškus dievus, tarsi jie iš tikrųjų egzistuotų, man norisi išeiti ir niekada čia nebegrįžti.“ Metodas neveiks visa jėga, jei nėra konteksto, iš kurio jis gimė, bet gal gerai, kad daugelis medituojančiųjų naudoja metodą, neperimdami pasaulėžiūros.
Norėdami išmokti medituoti, žmonės dažnai patys nežino, ko ieško. Paprastai jie turi psichologinių problemų, yra dvasiškai nusilpę. Elementari psichoterapija gali padėti susitvarkyti gyvenimą, susikurti stiprų pamatą, padėsiantį ieškoti aukštesnės prasmės. Dvasiniai judėjimai aprūpina erdve atskleisti savąją prigimtį, kuri yra kur kas gilesnė negu visos psichologinės problemos. Bet jie svarbūs ne tik plačiąja, o ir kasdiene prasme – jei dirbi neapimtas meditacinės būsenos, ilgai netempsi. Žmogaus dėmesys – lyg šokinėjantis padaras, jį reikia treniruoti, kaip ir kūną, o jeigu pamirši, niekas neprimins tau, kaip kvėpuoji. Dažnai bėda ne dvasinės mokyklos, bet konkretūs mokytojai, kurie nėra išsprendę savo problemų, o trūkumus slepia po dvasingumo kauke ir nesugeba to mokymo perteikti ieškotojams. Ateityje aš tikiuosi daug praktikuoti, tik neketinu „padėti į šalį“ aštraus it skalpelis proto ir noriu kuo geriau, kuo daugiau įsigilinti į tai, ką praktikuoju.
Pirmą kartą spausdinta žurnale “Ego”
tokiam puslapi o tokia nesamone raso….
Labai geras straipsnis ir labai nepatinkantis „medituojantiems” 🙂
Vipassana : namelis nr 13
Ne, ne, ne. Šis įrašas nebus apie dešimties dienų trukmės meditacijos prieš/po kitiminę būseną, jame nebus nei peikiama, nei giriama, nei rekomenduojama ar menkinama meditacijos technika. Šiame įraše netgi nebus daug jaustukų, tik keli klaustukai ir daugtaškiai pagal nutylėjimą. Daugtaškiai….. daugtaškiai…..daugtaškiai. Klaustukai…. klaustukai… klaustukai…. Ką gi, skaitykite su ramiu ir skvarbiu protu ir atraskite tai, kas jums artima… artima…artima.
Pradedame.
Pradėkite iš naujo.
Ne, ne, ne. Šis įrašas nebus apie dešimties dienų trukmės meditacijos prieš/po kitiminę būseną, jame nebus nei peikiama, nei giriama, nei rekomenduojama ar menkinama meditacijos technika. Šiame įraše netgi nebus daug jaustukų, tik keli klaustukai ir daugtaškiai pagal nutylėjimą. Daugtaškiai….. daugtaškiai…..daugtaškiai. Klaustukai…. klaustukai… klaustukai….
Skaitykite kruopščiai ir uoliai. Kruopščiai ir uoliai. Kruopščiai ir uoliai. Uoliai. Neabejoju, kad jums pasiseks perskaityti šį įrašą nuo pradžios iki pabaigos. Skaitykite jį nuo pradžios iki pabaigos. Dilgently….diligently..dilgently, tfu…stropiai…stropiai..stropiai. Su ramiu ir skvarbiu bei nutilusiu protu. Tai bus bound be succesfully….. bound be succesfully… Ji privalo būti sėkminga.
Tiems, kas buvo Vipassanoje aukščiau išdėstyta minties skleidimo struktūra turėtų būti artima..artima…artima. Tie, kurie ruošiasi į ją vykti, turėtų imti pratintis prie tokio informacijos pateikimo ramiam, nurimusiam, įžvalgiam, švariam kaip popieriaus lapas protui.
Tie, kas žaidžia su teksto pateikimo forma, gali įžvelgti tam tikrų NLP ženklų, tie, kas neturi kantrybės, tačiau iki tos vietos jau perskaitė, turi paklausti savęs, ar sugebės tokias sakinių formas dešimt vienišumo dienų girdėti po keletą kartų tomis akimirkomis, kai galbūt norėsis tylos. Arba, kai skausmas raižys kūną. Arba, kai norėsis miego. Arba kuomet kankins nerimas ir dvejonės dėl savo pasirinkimo. Arba, kai norėsis tiesiog pasakyti „Labas rytas“ savo loterijos principu parinktam kambario draugui. Arba, kai norėsis atsistoti ir išeiti iš meditacijos salės. Arba, kai vienam iš trijų artimiausių šešėlių norėsis palinkėti sėkmės. Arba bent linktelėti. Nebus galima. Net ir to padaryti nebus galima, nors su tais šešėliais miegama kartu, būnama kartu nes mediniuose nameliuose sužymėtais dideliais numeriais ant Bebrusų ežero kranto gyvenama keturiese, nes tuose nameliuose apskritą parą kūnuose vyksta realybės ir sapnų kova, išėjimo ar pasilikimo pasirinkimas, nes tuose nameliuose žmonės kvėpuoja tyliau nei skraido uodai, rytais prausiasi taip greitai, kad kol sudega vienas degtukas du jau yra nusiprausę, o trečias jau šluostosi, nes juose vaikšto taip tyliai, jog atrodo, kad juda šešėlis, o ne žmogus.
Iš esmės taip ir yra. Šešėlis. Juo tampi savo noru, prieš visų subtilumų sužinojimą, vedamas pažinimo intensijos strimgalviu padedi parašą ties visomis anketos klausimų TAIP grafomis. Ar sutinkate su visomis būsimomis vipassanos taisyklėmis? TAIP. Ar esate sveikas ir nesate sirgęs psichinėmis ligomis? TAIP. Ar pažadate neišvykti iš kurso jam nepasibaigus? TAIP.
Dilgently….diligently..dilgently. Bound be succesfully…
Kad tik greičiau į vipassaną, kad tik greičiau į kelionę po savo vidų, kad tik greičiau į didžiausią gyvenimo nuotykį, į safarį su savimi, kuriame medžiosi savo baimes, tykiai ir kantriai dirbdamas po dešimt valandų per dieną, užmesdamas joms jauką ir paskui išmesdamas jas jau nušautas. Cakt, cakt, cakt.. Baltas popierius tampa dar baltesnis, ramybė sumažina troškimą, troškimas dingsta, egoizmas mažėja, protas aštrėja, būsena lengvėja, lengvėja, lengvėja. Šešėlis. Savo paties šešėlis. Paties šešėlis. Šešėlis. Šešėlis su dar kitais trimis. Šešėlis namelyje numeris trylika. Numeris trylika. Trylika.
Bound be succesfully…
Dar skaitot? Hmmm keista. Kita vertus, taip ugdote kantrybę. Jos reikia visur. Tomis Vipassanos dienomis kantrybė tampa pagrindiniu stuburu. Suintensyvėja visi pojūčiai, padidėja širdies plakimas, paaštrėja žvilgsnis, net klausa panašėja į nuo riebaus ir sotaus maisto apsnūdusio, išlepusio ir per savo pirmų metų gyvenimą tik kartą gryname ore buvusį (tada, k ai buvo parvežtas iš veislyno) čihuahua veislės šunelį. Tokį mažytį, mažytį, tokį pažeidžiamą, su didėlėmis išsprogusiomis akimis nuolat reikalaujantį keleto per pipetę į burną lašinamų gyvybei palaikyti reikalingų lašų. Tokį nuo šeimininko priklausomą šunelį, kad kartais net ir pačiam šuneliui savęs gaila. Tik išsilieti širdžiai, nes proto nėra, nėra kur. Protas priklauso šeimininkui.
Bound be succesfully… Bound be succesfully… Bound be succesfully..
Protas nurimęs ir tuščias. Ramu. Ramu.
Taip atsitinka trečios dienos vakare, arba ketvirtos pradžioje. Bent jau teoriškai taip turėtų būti. Savaime suprantama, kiekvieno atvejai individualūs. Nėra tikslios atjungimo formulės. Tai priklauso tik nuo to, kiek pats dirbsi ir norėsi save paruošti atjungimui ir visiškam atsidavimui į Mokytojo rankas. MOKYTOJO. Mokyto Mokytojo. Mokyto, mokančio mokyti Mokytojo. Mokančio mokyti mokinius meniškai mintyti mintis. Meniškai minkyti molį. Molekulės molį. Maloniai. Mandagiai. Meiliai. Mikliai muštruoti molį, mikliai, minkštai medituoti.
Žodžių žaismas? Man meniška ir meilu. Tiesiai į širdį sau. Mokytojui – tiesiai į protą. Jo protą. Manasis turi būti švarus kaip lapas. Ir sugertukas (tas, kuris būdavo anais laikais mokykliniuose sąsiuviniuose turi būti nepriterštas ir neaprašinėtas ) turi būti švarus. Švarus, švarus. Ir nesuglamžytas kaip ir protas, kuris jau yra atviras bei pasitikintis. Tikintis, leidžiantis modeliuoti molį murzinomis rankomis. Makt, makt, makt.
Sąvoka širdies balsas išnyksta ketvirtoje dienoje. Jei nepavyksta panaikinti, tuomet gal KAŽKAS davė dar vieną bilietą į šį žaidimą. Dar nepanaudotą ir gal kito Mokyto matymas matyt yra dar viena nauja galimybė. Mokytesnis MOKYTOJAS meiliau minkys meditacijos molį. Meiliau ir švelniau. Meiliau ir su širdimi. Tik su širdimi. Tik…..
Skaitykite kruopščiai ir uoliai. Kruopščiai ir uoliai. Kruopščiai ir uoliai. Uoliai. Neabejoju, kad jums pasiseks perskaityti šį įrašą nuo pradžios iki pabaigos. Skaitykite jį nuo pradžios iki pabaigos. Dilgently….diligently..dilgently, tfu…stropiai…stropiai..stropiai. Su ramiu ir skvarbiu bei nutilusiu protu. Tai bus bound be succesfully….. bound be succesfully… Ji privalo būti sėkminga.
Taigi namelis nr 13. Keturi šešėliai, keturios skirtingos istorijos ir vienas bendras tikslas – pažinti. Na, dar išmokti, pajausti. Praktikuoti ir tobulėti. Bet visa tai telpa į pažinimo rėmus. Visas namelis laikosi duotos tauriosios tylos, vaikšto į meditacijas, namie dirba taip. Nėra laiko švaistymo. Kiekvieną akimirką pučiamas ir traukiamas oras per šnerves užmerktomis akimis ir kiekvienas šešėlis tiki, kad jau greitai greitai kažkas įvyks. Dar keli kvėptelėjimai ir jau kita pažinimo dimensija. Subtilioji erdvė. Naujas potyris. Nauja patirties pradžia.
Tokiose vietose pojūčiai sustiprėja keletą kartų. Jie pučiasi, pučiasi, pučiasi….. Neduok Die… susprogs. Todėl ir yra patartina saugoti savo energiją. Yra patartina ilsėtis ir dirbti, dirbti, dirbti.
Bound be succesfully… Bound be succesfully… Bound be succesfully..
Penktos dienos naktį namelio nr 13 šešėlių gyvenime įvyko keisti dalykai. Kaip vėliau paaiškėjo sapnuose šešėliai pamatė kai kurias savo kūno dalis, kurios buvo atskirtos nuo kūnų ir dėliojamos – tai į krepšius, tai kabinamos ant medžių. Sakote, kad apsirūkėme ir nuėjome miegoti. Net jei ir teigtume, jog to nedarėme, manytumėte, jog kokių grybų užvalgėme. Ir vėl ne. Tuomet gal protelis nušoko? Ne. LSD? Ne. Amfetaminas? Ne. Gerai, jau gerai. Kanapių pienas? Ne. Ne nu, nebūkit tie, kurie ant stogo gyvena. Sakykite, kaip susapnavote bendrus davimo siužetą turinčius sapnus? Atsakymas: mes ir patys nežinome. O jei ir numanome, kodėl taip buvo, pačiu laiku prikandame liežuvį. Nes reikia dirbti……dirbti…. dirbti….
Pradėkite iš naujo.
Ne, ne, ne. Šis įrašas nebus apie dešimties dienų trukmės meditacijos prieš/po kitiminę būseną, jame nebus nei peikiama, nei giriama, nei rekomenduojama ar menkinama meditacijos technika. Šiame įraše netgi nebus daug jaustukų, tik keli klaustukai ir daugtaškiai pagal nutylėjimą. Daugtaškiai….. daugtaškiai…..daugtaškiai. Klaustukai…. klaustukai… klaustukai….
Šeštą dieną namelyje jaučiasi prasta, klampi atmosfera. Perdaug tiršta. Net specialiai padaryti skersvėjai neišgena nematomo pakabinto šydo. Šešėliai taip pat neranda vietos. Tai vaikšto į meditacijos salę, tai dirba namie, tai miega, tai dūsauja arba guli šiek teik pasekę. Na, įprotis keltis ketvirtą ir medituoti iki devintos vis dar formuojasi, bet kažkas ne taip, kažkas slidu. Ypač po tos sapnų nakties.
Galiausiai vakare įvyksta tylus tik namelyje girdimas sprogimas. Vienas šešėlis susideda daiktus, su kitu persimeta keliais žodžiais, į jį ginkluoti prožektoriais įsiveržia du organizatoriai ir liepia pasiskubinti išeinančiajam išeiti, o kitiems miegoti, nes nuo pat ryto reiks dirbti, dirbti, dirbti…..Anas išeina, kitas stovi vis dar nesupratęs, kas čia ką tik įvyko, lauke lyja. Paskui ateina škvalas. Griaudėja visai šalia, ežeras banguoja, pušys kankorėžių atakomis bando pramušti nameliuko stogą. Likę šešėliai nemiega. Vartosi, virškina sau ne per seniausiai matytą šešėlio išvedimo vaizdelį ir mintyse dėliojasi būsimas jo pasekmes.
Skaitykite kruopščiai ir uoliai. Kruopščiai ir uoliai. Kruopščiai ir uoliai. Uoliai. Neabejoju, kad jums pasiseks perskaityti šį įrašą nuo pradžios iki pabaigos. Skaitykite jį nuo pradžios iki pabaigos. Dilgently….diligently..dilgently, tfu…stropiai…stropiai..stropiai. Su ramiu ir skvarbiu bei nutilusiu protu. Tai bus bound be succesfully….. bound be succesfully… Ji privalo būti sėkminga.
Septintos dienos rytas sėkmingas. Iki aštuntos valandos aditanos (valandos be judesio meditacijos) visi namelio nr 13 šešėliai jau yra susidėję savo daiktus ir pasiruošę išvykti. Po aštuonių į kambarį įeina viena organizatorių ir ima raginti lėkti į salę ir medituoti. Aditana. Valanda be judesio. Valanda, kai iš kūno išleidžiama energija. Valanda, kai protas nugali kūno skausmus. Valanda, kai nereikia nieko galvoti. Valanda, kai valosi pasąmonė. Labai aštri valanda. Labai subtili ir reikšminga vipassanos valanda.
Tačiau šešėliai pareiškia, jog klauso savo širdžių ir išvyksta iš stovyklos. Jiems dar bandoma sakyti, jog ne, jog tik Mokytojas gali išleisti juos išvykti, jog….. (Na, ten tų, „jog“ labai jau daug. ), bet šešėliai jau kalba, jie jau žmonės, turintys savo suvokimą ir žinantys, ką jis reiškia šiame gyvenime.
Galiausiai vienas organizatorių (Dieve, šiame žaidime jis tik paprastas energijos maistiškuoju pavidalu šešėliams aprūpintojas) sako, jog turi atsiklausti Mokytojo, ar jis leidžia išvykti ir nulekia strimgalviais pasikalbėti su juo.
Mokytojas. Mokytas mokytojas mokėtų mikliai, mąsliai, miktelėti mintį, mat Mokytojas moko meno medituoti, bet vietoj to Mokytojas pasirenka tylą ir paleidžia mokinius. Ar jis Mokytojas, kuris moko stabtelėti? Daugtaškiai….daugtaškiai…daugtaškiai…
Galiausiai organizatorius mOKYTOJO sprendimą praneša žmonėms ir namelis nr 13 tampa tuščias. Iki septintos dienos ryto Vipassanos kurso šešėlinius rūbus jau nusimeta beveik dešimt vyrų. Dar lieka koks penkiasdešimt. Ir dar kita pusė salės moterų.
Dilgently….diligently..dilgently, tfu…stropiai…stropiai..stropiai. Su ramiu ir skvarbiu bei nutilusiu protu.
Jums tikrai pasiseks. Jums tikrai pasiseks….
P.S.
Vipassanos meditacijos technika tikrai veikia. Jei planuojate ją įsisavinti, patariame labai gerai susipažinti su mokytoju ir kursą aptarnaujančiu personalu. Tokiose erdvėse, kai vyksta kursas, visi pojūčiai yra itin pažeidžiami. Bent vienas blogas žingsnis, akimirksniu gali nubraukti visą įdirbį ir kai kuriam laikui demotyvuoti.
Patariame klausyti širdies. Tik širdies. Jei ji sako, jog jau laikas išvykti, tai ir vykite. Nelaukite mistiško nušvitimo. Jis ateis tik sunkiai ir ilgai dirbant. Gal net kitam gyvenime.
Patariame rinktis Mokytą Mokytoją. Patariame gerai pasiruošti psichologiškai ir fiziškai. Patariame išlaikyti proto pusiausvyrą ir likti kritiškiems. Patariame turėti planą B, jei organizatoriai nenorėtų jūsų išleisti nebaigto kurso metu. Patariame gerai apgalvoti, ką kalbate meditacijų metu. Patariame nesivadovauti bandos principu, o galvoti.
Per dešimt dienų svarbiausia yra įvaldyti techniką, o visa kita, tie subtilūs pojūčiai ateis su laiku. Ir tik labai, labai sunkiai dirbant. Labai sunkiai dirbant. Sunkiai dirbant. Dirbant.
NLP? Įtaiga? Smegenų plovimas? Gink Die…. Mes ne tokie… tokie….tokie. Mes tik, tfu……
Pradėkite iš naujo.
Ne, ne, ne. Šis įrašas nebus…….