Visada maniau, kad svorį sunkiausiai auginasi liesi vyrukai, kuriems nepavyksta padidinti raumenų masės. 

Dabar žinau, kad tai netiesa – liesi, perkarę bernai tiesiog tingi pavalgyt. Ir tai jau jų bėdos. 

Svorio sunku priaugti liesiems, plokštiems vaikinams, kurių raumenų masė nulinė, figūra – A tipo, pečiai siauri, rankos kaip kaminkrėčio, pilvas menkas, o krūtinė „minkšta“. Jų šiais laikais pilna visur. Dėl kažkokios keistos priežasties atrodo, kad tokių piliečių anksčiau tiek daug nebūdavo. Dauguma liesų vyrukų būdavo sportiškesni.

Su tuo aiškiai turi būti susijusi vis prastėjanti mūsų maisto ir vandens kokybė. Šių vyrukų hormonų sistema yra visiškai sumauta: kortizolio ir estrogeno per daug, jautrumas insulinui tragiškas, o testosterono lygis per žemas. Tad hormonų optimizacija yra atsakymas į klausimą, ką daryti, kad situacija pasikeistų.

Svarbiausias dalykas šiame reikale – pagerinti miego kokybę. Dėl to, kad kai kurie žmonės niekaip negali priaugti svorio, kalta jų hormonų sistemos kompozicija ir asmenybė. Paprastai šiems žmonėms tenka atlaikyti didelius nervinės energijos krūvius, jie linkę pernelyg daug mąstyti ir analizuoti. Su šituo teks tvarkytis patiems. Paskaitykite Zen knygų ir, velniai rautų, nusiraminkite vieną kartą. O kol kas – štai 14 patarimų, kurie padės operatyviai pagerinti miegą: 

1. Eikite anksčiau miegoti. Eikite į lovą 22:30 ar bent 23:00. Idealiu atveju, derėtų gultis su Mėnuliu ir keltis su Saule. Kadangi daugumai mūsų tai neįmanoma, mėginkite kiek įmanoma labiau priartėti prie šio idealo. 

2. Prislopinkite šviesas. Sutemus prislopinkite ir nuleiskite šviesas. Ryškios, stadioną primenančios šviesos jus tik aktyvuos ir ilgiau neleis užmigti, verčiau naudokite prislopintą šviesą arba užsidekite žvakių.

3. Kompiuterį 8 val. vakaro meskit tolyn . Kompiuterio monitoriaus ar televizoriaus ekrano šviesa pernelyg stipriai stimuliuoja, todėl užmigti sunkiau. Tokia šviesa taip pat slopina melatonino gamybą ir kaitina jūsų kankorėžinę liauką. 

4. Paskaitykite knygą. Jas vis dar gamina, žinokit. Tačiau reikėtų vengti labai sudėtingos medžiagos (kad galva nebūtų perkrauta nuo minčių): tai galėtų būti, pavyzdžiui, grožinė literatūra arba autobiografija.

5. Išsimaudykite ledinėje vonioje arba duše. Maudynės ledinio šaltumo vonioje arba duše valanda prieš miegą gana tvarkingai „išjungia“. Tačiau aš turiu omenyje tikrąja ta žodžio prasme LEDO ŠALTUMĄ, kuris toli gražu neprimina malonios patirties, o maksimalus atitinkamų kūno dalių susitraukimas garantuotas. Tad, jeigu tą vakarą planuojate mylėtis, geriausiai būtų tą daryti prieš šokant į ledinį vandenį.

6. Sportuokite  pirmojoje dienos pusėje. Jei sunku užmigti, sportuoti derėtų iki 3 val. dienos. Vėlesnės treniruotės daugumai žmonių, kuriuos kamuoja miego problemos, baigiasi bemiege naktimi, ypač jeigu kultivuojate centrinę nervų sistemą stimuliuojančias Renegade stiliaus mankštas.

7. Nepamirškite Saulės. Kasdien bent 20-30 minučių pabūkite prieš Saulę arba įsigykite vieną iš šviesos terapijai skirtų prietaisų „goLITE“, kuriuos siūlo Philips ir naudokite jį 15 minučių per dieną, kaip aš darau žiemos metu. Tai padės pagerinti jūsų natūralią melatonino gamybą. 

8. Išmėginkite vėsų rūką. Vėsaus rūko oro drėkintuvas gali padėti pagerinti miegą. 

9. Atsikratykite televizoriaus. Miegamasis skirtas miegui ir seksui. Viskas. Niekada nestatykite televizoriaus miegamajame, verčiau išmėginkite „Nightwave“ miego pagalbininką, kurį taip pat naudoju.

10. Išmeskite elektronikos prietaisus. Miegamajame derėtų laikyti kiek įmanoma mažiau elektronikos prietaisų, o tai apima kompiuterius, garso aparatūrą, žadintuvus, t.t. Juos visur derėtų laikyti kur nors toliau ar bent jau nakčiai išjungti.

12. Telefoną – į skardinę. Kartoju: miegamasis skirtas miegui ir seksui. Niekada nelaikykite savo mobiliojo telefono miegamajame. 

12. Užkandžiavimui rinkitės ankstesnį metą. Stenkitės neužkandžiauti iki miego meto likus nedaug laiko, jeigu tai apsunkina užmigimo procesą. Man, tarkime, reikia bent poros valandų po paskutinio valgio arba miegu prasčiau. Išmėginkite įvairius variantus ir patikrinkite, kas tinka jums.

13. Nakčiai rinkitės angliavandenius. Savo knygoje „The Renegade Diet“ (angl. „Renegade dieta“) prieš naktį rekomenduoju valgyti angliavandenius. Vienas iš pagrindinių to priežasčių ta, kad dienos metu vartojami angliavandeniai išsunkia energiją, tad verčiau pataupyti juos nakčiai, kuomet toks efektas reikalingas.

14. Mylėkitės. Pasimylėkit maždaug valandą prieš guldami miegoti. Ir būtų gerai, kad tai vyktų su kitu asmeniu, nes ranka tokio „užliūliuojančio“ efekto negarantuoja. Ilgesni, intensyvesni, širdies veiklą skatinantys seansai aktyvuos jus dar kelioms valandoms, tad, jeigu trokštate itin saldaus miegelio, mylėjimas turėtų būti trumpas ir saldus. Taip, šias teorijas aš kruopščiai patikrinau savo kailiu. 

Jei norite pagerinti savo hormoninį foną, pirmenybę turėtų būti teikiama miego kiekybei ir kokybei. 

Žinau, kad dauguma žmonių nusispjaus į šiuos patarimus ir puls ieškoti dar vieno naujo „nuostabaus“ papildo. Bet patikėkite: NIEKAS jūsų sveikatai ir pasiekimams sporte nėra taip svarbu, kaip kokybiškas miegas.

Man pačiam daug metų nepavyko išspręsti šios problemos, iki šiol save graužiu, kad anksčiau rimtai nesiėmiau tvarkyti savo miego – progresas būtų buvęs milžiniškas.

Nedarykite mano klaidų. Imkitės veiksmų dabar ir jūsų progreso tempas bei gyvenimo kokybė pagerės kardinaliai. 

Parengta pagal:upwave.com/sleep/how-to-get-better-sleep-tips-for-a-restful-night