1)      Praktikuokis sakyti „ne“ prieš veidrodį. Jokio paaiškinimo nereikia – tiesiog „ne“. Reikia praktikuotis dar ir dar kartelį.

2)      Jei kas nors tavęs prašo padaryti ką nors, o tu to nenori, prisimink pirmą žingsnį ir mandagiai pasakyk „ne“.  Jei tavęs klaus „kodėl?“, pasakyk, kad turi tam tikrų nuostatų ar įsipareigojimų (rūpinimasis savimi yra prioritetinis dalykas). Jeigu jausi spaudimą, sakyk kad tai asmeniška.


3)      Jei nesi tikras ar nori atlikti tai, ko tavęs prašo, pasakyk, kad privalai pasitikrinti su savo dienotvarke, o kai grįši namo pasitikrinsi ir praneši. Paskambink tam žmogui po tam tikro laiko, kai jau busi apsisprendęs, ir pasakyk kad „ne“, jei tai toks tavo sprendimas. Jei tavęs klaus kodėl, prisimink savo prioritetinius dalykus. Nesileisk į asmeniškumus, kad tavęs nuolatos nespaustų, klausdami kodėl. Būk užtikrintas ir tvirtas savo sprendimuose.

4)      Viskas tvarkoje pasakyti „taip“, kai tu to nori. Tiesiog nebūk apmulkintas tokių pasakymų kaip „mums tavęs tikrai reikia“ ar „tu visuomet anksčiau…“ . Turi būti apsvarstęs, kokios priežastys priverstų tave pasakyti „taip“.

5)      Gali būti mandagus ar draugiškas ir tuo pačiu metu sakyti „ne“. Leidimas pasinaudoti tavimi kitiems žmonėms, nėra jų problema – tai tavo paties problema. Išmokimas pasakyti „ne“ leis tau būti neišnaudotam pašalinių žmonių tikslams.