Stebeilydamasis į karpą ant savo nykščio, suvokiau vieną dalyką – galėčiau paskambinti savo dermatologui ir paprašyti, kad ją nudegintų, arba galėčiau pasitelkti savo proto galią ir pats save išgydyti. Pasirinkau savihipnozę ir jau po šešių savaičių karpa buvo dingusi. Kitą kartą ant dalies mano nosies, kur buvo pašalintas odos vėžys, teko persodinti odą.. Kelios dienos po operacijos mano plastikos chirurgas atrodė sunerimęs. Kai pasiteiravau, jis prasitarė, jog baiminasi, kad transplantas neprigis. Užsiminė, kad jo praktikoje to nėra nutikę jau daug metų. Pirmiausiai pagalvojau, kad nė vienas iš mūsų šito transplanto tikrai neprarasime. Leidau sau taip pagalvoti, nes žinojau, kaip pasitelkti protą, kad padėčiau savo kūnui. Iškart pradėjau dirbti, pasitelkdamas meditacines ir savihipnozės gydomąsias technikas. Kitą dieną grįžau pas gydytoją. Šįkart jam, regis, palengvėjo – jis prasitarė, kad transplantas gyja ir kad viskas turėtų būti gerai.
Taikant įvairius psichoterapinius metodus, galima pajungti vidinę žmogaus galią ir taip gydyti tiek protą, tiek kūną. Deja, dauguma medikų neteikia šiam ryšiui pakankamai reikšmės. Pernelyg retai girdime apie atvejus, kuomet pacientas skatinamas dalyvauti savo gydyme ir pasinaudoti savo proto vidiniais ištekliais. Tačiau mokslas vis labiau akcentuoja neatsiejamą proto ir kūno ryšį. Daugybė tyrimų rodo, kad dalyvaujant psichologinėse konsultacijose, stiprėja imuninė sistema. Hipnoterapija padėjo žmonėms įveikti alergijas, greičiau atsigauti po operacijų ir sumažinti priklausomybę nuo nuskausminamųjų. Man teko mokytis su Simonto centro darbuotojais, kurie, pasitelkdami psichoterapiją, vizualizaciją ir savihipnozę, prailgindavo vėžiu sergančių pacientų gyvenimą ar netgi visiškai juos išgydydavo. Jų knyga „Getting Well Again“ (liet. „Vėl pasveikti“) tiesiog puiki. Med. m. dr. Bernie Siegel’as, parašęs knygą „Mind, Medicine and Miracles“ („Protas, medicina ir stebuklai“) taip pat mokėsi su jais. Žmonėms, kurie nori gydymo procese dalyvauti kaip lygiaverčiai dalyviai, derėtų dabar pat apsvarstyti psichoterapijos teikiamas galimybes. Psichoterapijos metu būtų galima panaudoti proto galią gydyti turimą ligą ir užkirsti kelią vystytis naujoms. Kaip diktuoja holistinis požiūris į sveikatą, viena ar kita mentalinio gydymo forma yra būtina gydymo dalis.
Dauguma fizinių ligų pasižymi psichologiniais elementais. Anot Amerikos medicinos asociacijos, dviem atvejais iš trijų pacientus pas šeimos gydytoją atveja streso sukelti simptomai. Stresas labai ženkliai prisideda prie šešių didžiausių mirties priežasčių JAV: širdies, plaučių ligų, vėžio, kepenų cirozės, sužeidimų nelaimingų atsitikimų metu ir savižudybės. Streso sukeltų simptomų gydyme specializuojasi psichoterapeutai. Taikydami įvairius gydymo metodus, jie padeda žmonėms pasitelkti natūralias jų proto gydomąsias galias. Tyrimai yra įrodę sąsajas tarp streso, traumų, emocinio nerimo ir įvairių fizinių negalavimų. Taip pat akivaizdu, kad šias problemas galima spręsti pasitelkiant psichoterapines priemones ir išvengiant vaistų.
Sveikas protas reiškia sveiką kūną. Pakeisdami savo mąstymą, gali paveikti savo savijautą. Laimėjimas prieš tokių problemas kaip traumos, išnaudojimas, stresas, sielvartas, depresija, žema savivertė, neigiami įsitikinimai, baimės ir santykių bėdos gali ženkliai pagerinti jūsų savijautą ir sveikatą. Natūralu, kad išsprendus šias problemas pasiekiama vidinė ramybė, pusiausvyra, palengvėjimas, atsiranda daugiau energijos, ramumo, džiaugsmo, stiprybės ir laisvės pojūčio. Padėsite savo protui ir kūnui, išlaisvinę savo proto galią susitvarkyti su problemomis ir skausmu.
Licenzijuotas profesionalus konsultantas,
licenzijuotas santuokos ir šeimos psichoterapeutas
pagal psychotherapy-center.com/therapy-methods/hypnosis-and-the-mind-body-connection/