Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kartu su Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centru kviečia atvykti į kitokio formato renginį „Narkotikų vartojimas Lietuvos naktinio gyvenimo aplinkoje: pavojai ir sprendimai“, kuris vyks birželio 6 d., 10 val. klube „Tamsta“, A. Strazdelio g. 1 , Vilnius.  Atvykstančiųjų laukiame nuo 9 val. Planuojama renginio pabaiga –  15 val.

Departamento tyrimo duomenimis, 4 iš 10 naktinių klubų lankytojų nors kartą vartojo kokią nors narkotinę medžiagą. Narkotikų vartojimas pasilinksminimo vietose visada buvo aktuali ir nepatogi tema. Europos šalys taip pat susiduria su įvairiais iššūkiais, rengdamos festivalius bei organizuodamos „naktinį gyvenimą“  bei taiko įvairias prevencines priemones, siekdamos saugesnių pasilinksminimo vietų.

Renginyje užsienio šalių (Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir kt.) specialistai, Lietuvos festivalių organizatoriai dalinsis žiniomis ir patirtimi, kaip sprendžiami saugaus „naktinio gyvenimo“ klausimai Europos valstybėse bei Lietuvoje. Narkotikų vartojimo tendencijų ir naujųjų iššūkių įžvalgomis taip pat dalinsis Vilniaus Respublikinės universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas Dr. Robertas Badaras.

Tikslinė renginio auditorija – naktinių klubų ir barų savininkai bei atstovai, taip pat festivalių organizatoriai, valstybės ir savivaldybių institucijų atstovai ir kt.

Renginio tikslas – suteikti galimybę išgirsti, su kokiais iššūkiais susiduria kitos Europos šalys organizuodamos „naktinį gyvenimą“ bei ieškoti bendrų sprendimo būdų siekiant sumažinti rizikas lankytojų sveikatai ir saugumui.

http://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/departamentas-organizuoja-tarptautini-rengini-padiskutuoti-apie-drambli-kambaryje-narkotiku-vartojima-pasilinksminimo-vietose