Balandžio 12-13d., 9-18 val., Vilniuje

VšĮ Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius

Šeimos konsteliacijų seminaras
su Barbara Morgan:

„Sugrįžimas namo“

 

Šeimos konsteliacija (situacijų išdėstymai iš grupės dalyvių) – profesionalus gilų įspūdį paliekantis psichologinis-terapinis metodas. Tai asmens ir netgi visos šeimos santykius, jausmus, sielą gydantis ir transformuojantis procesas, kuris padeda pamatyti, kaip mūsų šiandieninis gyvenimas, sunkumai, mūsų jausmai, kančia ir džiaugsmas, laimė ir nelaimė yra persipynę su mūsų tėvų ir protėvių istorija, kokią reikšmę tai turi visai mūsų šeimai, giminei ir mūsų vaikams.

Šio giliai išjudinančio darbo metu susitelkiame į dabartinės šeimos ar giminės vidinius procesus, trauminius gyvenimo įvykius kaip vieną visumą, kuri turi reikšmingą įtaką mūsų dabarčiai – vyro-moters, tėvų-vaikų santykiams, sveikatai.

 Tai ypatinga patirtis ir atradimai, naujas supratimas ir žinios tiek savo situaciją tiriančiam dalyviui, tiek stebėtojui.

Šis seminaras – tai galimybė ne tik aiškiau suvokti savo ir šeimos sunkumus bei išgyventi jausmus, bet ir pasiryžti tapti laisvesniems nuo konfliktų, sunkios patirties bei harmonizuoti santykius, semtis meilę, stiprybę, sielos ir kūno sveikatą. O per mus tai padeda ir kitiems mūsų šeimos nariams.

Konsteliacijoje dalyvauti verta, kai norime:

  • Gilintis ir spręsti vyro-moters, tėvų-vaikų ir kitas santykių problemas;
  • Spręsti auklėjimo sunkumų, skyrybų ir įvaikinimo klausimus;
  • Įveikti tarp kartų vykstančią prievartą (fizinę ir emocinę);
  • Gydyti fizinius ir emocinius sunkumus kaip depresija, nerimo sutrikimai, savižudybė, persileidimas, nevaisingumas, aborto pasekmės;
  • Lengviau pakelti susidūrimą su sunkiomis ligomis ir mirtimi – savo ir artimųjų;
  • Gydyti visas priklausomybės rūšis, pvz., nuo narkotikų, alkoholio ir kt.;
  • Keisti besikartojančius profesinio, socialinio ir asmeninio gyvenimo modelius;
  • Įveikti nuolatinį ciklą kuomet jaučiamasi svetimu ir nepritampančiu pasaulyje;
  • Atrasti daugiau santarvės ir meilės, sustiprinti pasitikėjimą ir santykius.

Apie vedančiąją

Pirmą kartą Lietuvoje viešinti Barbara Morgan yra UKCP (Didžiosios Britanijos psichoterapijos tarybos) sertifikuota geštalto psichoterapeutė. Darbo su šeimos konsteliacijomis pradėjo mokytis šio metodo autoriui Bertui Helingeriui pirmą kartą atvykus į Didžiąją Britaniją. Tarptautinius seminarus ir mokymus jau 16 metų vedanti Barbara yra žinoma kaip viena daugiausiai šio darbo patirties turinčių Didžiosios Britanijos psichoterapeutų ir vienintelio tarptautinio anglų kalba leidžiamo šeimos konsteliacijų mokslinio žurnalo „The Knowing Field“ redaktorė.

Barbara – palaikanti, nuoširdi, įžvalgi, ryžtinga. Jos darbo stilius emociškai intensyvus, jo metu paliečiami gilūs archetipiniai išgyvenimai kaip gimimas ir mirtis, laisvė ir priklausomybė. Tai įkvepia, suteikia netikėtas įžvalgas ir padeda augti.

Seminare pasiūlysiu įvairių pratimų, mini konsteliacijų, skirsiu laiko dalyvių klausimams. Svarbiausia, ką noriu, jog žmonės suvoktų, – kad kiekviena konsteliacija neša naudingą patirtį visiems dalyvaujantiems. Kai tik dalyviai supras sisteminės sąmonės sampratą, daug kas sunkiuose ir kebliuose klausimuose taps aišku. Aš siekiu padaryti seminarą kuo labiau patyriminį, nes man tai yra pati svarbiausia proceso dalis.“

 „Daugumą mūsų išgyvenamų sunkumų matau kaip tam tikrą „sielos ligą“. Ta liga gali egzistuoti dėl daugelio įvairių priežasčių. Todėl aš pradedu dirbdama su tuo, kas yra, žiūriu į tai, kas šią akimirką vyksta prote, kūne ir dvasioje. Tai padeda mums geriau įsisąmoninti tas vietas mūsų viduje, kur kažkas yra užstrigę.

Tuomet galime geriau pažinti savo giliausius troškimus. Šiame etape jau galime žvelgti į platesnį šeimos lauką, įtraukdami ir svarbius narius, kurių jau nebėra. Konsteliacijos padeda aiškiau pamatyti, kur esame susipainioję, rasti būdus meilei vėl tekėti laisvai. Tai įgalina mus judėti į priekį pajuntant santarvę su savo tėvais ir patirti vidinę ramybę ir pasitenkinimą atrandant taiką savo viduje.“

–      Barbara Morgan. Iki susitikimo seminare

Seminaras vyks anglų kalba, bus verčiama į lietuvių kalbą.

Kaina: registruojantis iki kovo 31 – 350Lt, vėliau – 400Lt. Vietų skaičius ribotas. 180Lt registracijos mokestis yra negrąžinamas. Jei negalėsite dalyvauti, vietoje Jūsų gali dalyvauti kitas žmogus.

Visi dalyviai gauna pakvietimą nemokamai sudalyvauti viename Sisteminių sprendimų instituto konsteliacijų vakaro seminare, kur galės gauti palaikymą, atsakymus į iškilusius po seminaro klausimus, pratęsti patirtį.

Registracija:

giedrius@slaminskas.lt, 8 698 40575 (Giedrius)

info@konsteliacijos-d.lt, 8 620 91691 (Simona)

 Daugiau informacijos:

www.slaminskas.lt
www.konsteliacijos-d.lt

VšĮ Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius 2014